• Godziny otwarcia

  GODZINY OTWARCIAX

  PONIEDZIAŁEK08:00 - 22:00

  WTOREK08:00 - 22:00

  ŚRODA08:00 - 22:00

  CZWARTEK08:00 - 22:00

  PIĄTEK08:00 - 22:00

  SOBOTA09:00 - 18:00

  NIEDZIELA09:00 - 14:00

 • +48 608 890 350
 • Kontakt

  Bądźmy w kontakcie!X

  ADRES42-622 Orzech, ul. Bytomska 27e

  WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

  Wysyłanie wiadomości. Proszę czekać.

  Dziękujemy za wiadomość. Odezwiemy się wkrótce.

  Wystąpił problem z wysłaniem wiadomości. Spróbuj ponownie.

  Uzupełnij wszystkie pola

W dużym skrócie, w squash’u chodzi o to, żeby tak uderzyć piłeczkę, aby po odbiciu od przedniej ściany nie sięgnął jej przeciwnik, zanim odbije się ona drugi raz od podłogi. Brzmi prosto, ale na szczęście takie nie jest. Gdyby tak było sport ten nie byłby tak popularny na świecie i nie zdobywał rzeszy pasjonatów także u nas w Polsce.

Gra odbywa się na korcie o wymiarach 9750x6400mm. Podczas wymiany możliwe jest odbijanie piłki o wszystkie ściany. Główny ciężar gry spoczywa na przedniej ścianie, w którą piłka musi uderzyć po każdym uderzeniu, powyżej dolnej linii (tzw.blachy) a poniżej górnej linii ograniczającej kort. Pozostałe ściany mogą brać udział w wymianie, ale nie muszą.

W squashu uderza się rakietą, która jest lżejsza i mniejsza od rakiety tenisowej. Dzięki temu w grze używa się jednej ręki, a gra może być bardziej dynamiczna.

Kolejnym elementem jest piłeczka, która jest tym trudniejsza w grze im gorzej się odbija. Dla bardziej zaawansowanych przeznaczona jest piłeczka z dwoma kropkami, która musi osiągnąć odpowiednią temperaturę, żeby w ogóle się odbijać. Dla początkujących przeznaczone są piłeczki z jedną kropką lub bez kropki. Przygodę ze squashem warto więc rozpocząć od łatwiejszej piłeczki.

Wchodząc na kort należy mieć obuwie nie pozostawiające śladów na parkiecie (tzw. non-marking). Najlepiej jeśli będą to buty stworzone dla sportów tego typu (lepsza amortyzacja i wytrzymałość). Zalecamy też grę w okularach ochronnych.

Nie można też zapomnieć o odpowiedniej rozgrzewce przed grą. Squash jest sportem wymagającym fizycznie i rozpoczynanie rozgrywki bez uprzedniego przygotowania może zakończyć się kontuzją.

Poza tym squash to świetna zabawa dla osób niemal w każdym wieku.

Pamiętaj, że niezależnie od poziomu gry, jaki prezentujesz, codziennie odkrywasz nowe możliwości squasha.

COPYRIGHT ©SQUASHANDMORE 2021